The Bomb Factory, Dallas TX
February 1st, 2020

Results

Superfights
  1. Dante LeonDante Leon
    (GF Team)
  2. Renato CanutoRenato Canuto
    (Checkmat)
  3. 5-4
  1. John CombsJohn Combs
    (Easton Training Center)
  2. Pedro Rocha Pedro Rocha
    (Double Five)
  3. via guillotine choke
  1. Raquel Canuto Raquel Canuto
    (Checkmat)
  2. Gabi McCombGabi McComb
    (Gracie Humaita)
  3. via RNC
KASAI Pro 7 – Heavyweight Championship Tournament
Group Stage Round 1
  1. Roberto 'Cyborg' Abreu Roberto “Cyborg” Abreu
    (Fight Sports)
  2. Bruno BastosBruno Bastos
    (Team LEAD)
  3. 2-0
  1. Vinny MagalhaesVinny Magalhaes
    (Gracie Tijuca)
  2. Nicky Rodriguez Nicky Rodriguez
    (Renzo Gracie Academy)
  3. draw
  1. Kyle BoehmKyle Boehm
    (10th Planet)
  2. Joao Gabriel RochaJoao Gabriel Rocha
    (Double Five)
  3. via heel hook
  1. Lucas Hulk Barbosa (Atos)Lucas Hulk Barbosa
    (Atos)
  2. Paulo AzambujaPaulo Azambuja
  3. 4-0
Group Stage Round 2
  1. Roberto 'Cyborg' Abreu Roberto “Cyborg” Abreu
  2. Nicky Rodriguez Nicky Rodriguez
    (Renzo Gracie Academy)
  3. Draw
  1. Bruno BastosBruno Bastos
    (Team LEAD)
  2. Vinny MagalhaesVinny Magalhaes
    (Gracie Tijuca)
  3. default
  1. Joao Gabriel RochaJoao Gabriel Rocha
    (Double Five)
  2. Paulo AzambujaPaulo Azambuja
  3. anaconda choke
  1. Lucas Hulk Barbosa (Atos)Lucas Hulk Barbosa
    (Atos)
  2. Kyle BoehmKyle Boehm
    (10th Planet)
  3. 4-0
Group Stage Round 3
  1. Nicky Rodriguez Nicky Rodriguez
    (Renzo Gracie Academy)
  2. Bruno BastosBruno Bastos
    (Team LEAD)
  3. heel hook
  1. Roberto 'Cyborg' Abreu Roberto “Cyborg” Abreu
  2. Vinny MagalhaesVinny Magalhaes
    (Gracie Tijuca)
  3. default
  1. Kyle BoehmKyle Boehm
    (10th Planet)
  2. Paulo AzambujaPaulo Azambuja
  3. 0-0, 1-0 penalty
  1. Lucas Hulk Barbosa (Atos)Lucas Hulk Barbosa
    (Atos)
  2. Joao Gabriel RochaJoao Gabriel Rocha
    (Double Five)
  3. 2-0
Third place match
  1. Nicky Rodriguez Nicky Rodriguez
    (Renzo Gracie Academy)
  2. Kyle BoehmKyle Boehm
    (10th Planet)
  3. 5-0
Final
  1. Roberto 'Cyborg' Abreu Roberto “Cyborg” Abreu
  2. Lucas Hulk Barbosa (Atos)Lucas Hulk Barbosa
    (Atos)
  3. 6-0/li>
Undercards
  1. Alex MartinsAlex Martins
    (AMBJJ)
  2. Michael FosterMichael Foster
    (Octagon MMA)
  3. 11-0
  1. Rafael Formiga Rafael Formiga
    (Double 5)
  2. Rafael LangRafael Lang
    (Octagon MMA)
  3. 5-0
  1. Kody SteeleKody Steele
    (Checkmat)
  2. Camron CouchCamron Couch
    (Mohler MMA)
  3. 8-4
  1. Igor PaivaIgor Paiva
    (Soul Fighters)
  2. Andre GomesAndre Gomes
    (AMBJJ)
  3. decision
  1. Vinicius AgudoVinicius Agudo
    (Double 5)
  2. Diego Santana Diego Santana
    (Gracie Gym)
  3. 3-0
  1. Kecia McKenzieKecia McKenzie
    (Checkmat)
  2. Erica BarnesErica Barnes
    (Genesis Jiu Jitsu)
  3. 5-3
  1. Sameul NagaiSameul Nagai
    (Checkmat)
  2. Damion OrandayDamion Oranday
    (Oranday BJJ/Alliance)
  3. via triangle
  1. Leonardo MachadoLeonardo Machado
    (BTT)
  2. Mike AndersonMike Anderson
    (Shebaro BJJ)
  3. via paper cutter choke
  1. Michaels EsquivelMichaels Esquivel
    (MA/ARES)
  2. Bejanmin AnnuziatoBejanmin Annuziato
    (Team Lutter)
  3. via triangle
  1. Stephen HallStephen Hall
    (Octagon MMA/Alliance)
  2. James MarkleJames Markle
    (Macaco Gold Team)
  3. via triangle choke
  1. Sal MarinezSal Marinez
    (AMBJJ)
  2. Dulce Flores JrTrey Warren
  3. 10-0
  1. Vernon LewisVernon Lewis
    (Elite MMA)
  2. Thomas GentilleThomas Gentille
    (Rilion Gracie)
  3. 9-2